Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekTuristicko - ekologický koružek vznikl na konci října roku 2007. Pod vedením paní učitelky Dany Hakové se scházíme pravidelně každý druhý týden v pondělí od 14, 00 do 16, 00 hodin.

Výroba krmítek

Činnost kroužku jsme zahájili výrobou krmítek pro ptáčky. Pan Dušan Zapletal nám dodal zbytky dřeva, pan Jiří Hak dřevo nařezal a připravil tak, abychom mohli krmítka sestavit, sbít hřebíky a pak pěkně natřít. Ani jsme netušili, že je mezi námi tolik šikovných jedinců. Krmítka jsme umístili na okna a po celou zimu děti a vyučující jednotlivých tříd nosili do škoky krmení pro ptáčky. Aby nedostávali ptáčkové něco špatného a nevhodného do krmítek, dali jsme d ovšech tříd seznam vhodného krmení.

Obrazek

Obrazek

 

Projekt Bodlinka do škol

Začátken listopadu přišla nabídka z Vrchlabského útulku pro poraněná zvířata nabídka, zda bychom se v naší škole nechtěli starat přes zimu o ježka, který má malou hmotnost a zimu by nepřežil. Členové kroužku jednohlasně rozhodli, že se o  ježka postaráme. Bylo nutné provést důležité přípravy pro jeho přijetí. Lucka Fučíková a Barča Čajková obešli děti ve třídách, vysvětlili jim celý problém s ježkem a požádali děti, zda by nepřinesly nějaké peníze na nákup krmení. Martin Mach donesl sololitovou desku na dno ohrádky, pan Karel Laš nám připravil tyčky na výrobu ohrádky a pan Jiří Hak ohrádku vyrobil. Matin ji pak s KubouObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Pak přišel ten všemi očekávaný den. Děti se velmi těšily. Pan Daniel Bílek nám přivezl dva ježky a tak jsme si mohli vybrat. Vybraného ježka prohlédl a určil, že je to samička. Dostala jméno Ája. ObrazekPan Bílek nám promítl zajímavé video, poradil nám jak se máme o ježka starat a předal nám ježčí deník. ObrazekDo deníku jsme pak po celou dobu zapisovali kollik ježek váží, co jí, zda běhá čile, co mu nechutná apod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub slavnostně umístil ježka do ohrádky. Ježek  se chvíli bál, ale potom zaslezl do připraveného domečku.

Střelba ze vzduchovky

Začátkem března bylo velmi hezké počasí a tak jsme sli šli zastřílete ze vzduchovek Bylo nás sice málo, ale právě proto jsme si to fajn užili. Každý měl vzduchovku a stříleli jsme nejdříve na papírové terče a potom na plechovky. ObrazekMoc jsme si to užili. Nejlepším střelcem byl asi Kuba Rolf. Pozadu však nezůstala ani Verča Robková, která tam byla jediná holka (když nebudeme počítat paní učitelku).

 

 

 

 

 

 

 

Výlet 2.5.2008 - Kumburk - Bradlec - Tábor (asi 22 km)

V pátek 2. 5. jsme měli ředitelské volno, proto jsme mohli vyrazit na výlet, který jsme dlouho plánovali. Sraz byl v 6,40 hodin na vlakovém nádraží. Jeli jsme do Nové Paky. Z Nové Paky jsme se vydali pěšky na hrad Kumburk. Po prohlídce hradu přišel čas na svačinu. ObrazekKluci našli na roštu nad ohništěm starý párek. Hned s ním začali blbnout. Napichovali ho na klacek, házeli ho po sobě, bojovali o něj.

 

 

 

boj o párek

 

 

 

Po odpočinku jsme pokračovali ke zřícenině hradu Bradlec. Potkali jsme dva cyklisty a všichni účastníci naší výpravy si určitě pamatují větu: "Kam jedeš Péťo?". Obrazek

 

 

 

 

na hradě Bradlec

 

 

 

 

Naše cesta vedla dál na Tábor. Při stoupání do kopce jsme si prověřili, kdo je zdatný turista. Někteří už opravdu nemohli. Ale protože věděli, že si mohou nahoře koupit něco dobrého, tak statečně pokračovali dál. Na Táboře jsme si příjemně odpočinuli. Před deštěm, který přišel, jsme byli schovaní, jedli jsme nakoupené dobroty a bylo nám dobře. Po dešti jsme pokračovali dál. Nenáročná cesta nás dovedla do Lomnice nad Popelkou. Po krátkém rozchodu na náměstí jsme se přesunuli na vlakové nádraží. Po půlhodině čekání jsme nastoupili do vlaku a jeli jsme domů.

 Vypuštění ježka do přírody

O ježka jsme se starali 18. týdnů. Deset dvojic mělo pravidelné služby. O víkendech a o prázdninách se o ježka starala paní učitelka.

Ježčí samička Áje byla docela ěkné "kvítko". Několikrát utekla z ohrádky. Dokonce si sama otevřela skříň a na noc se ubytovala rovnou mezi vycpanými ptáky. Byla také vybíravá v jídle. Naučila se baštit jen konzervy značky Darling.

5.5.2008 jsme naši Ájinku vypustili zpět do přírody. Připravili jsme jí na první noc malý pelíšek, trochu masa a vody, kdyby se jí nepodařilo ulovit něco dobrého. Snad se jí povede dobře. 

ObrazekNa zpáteční cestě jsme si zahráli Na rozkopávanou. Bylo krásně, teplo a v lese velmi příjemně. U pikoly se postupně vystřídali Kuba, Martin a Jaroušek. Michal se tak vžil do hry, že při snaze vysvobodit ostatní zakopl a upadl. Uhodil se do nohy, ale vše dopadlo dobře.